فرماندار شهرستان رودان گفت: با دستگاه‌های اجرایی که در بحث یارانه‌ها به ایجاد شایعه پراکنی بپردازند و نتوانند به درستی جوابگوی مردم باشند، با جدیت برخورد خواهد شد و نظام اسلامی ایران آنها را جزو مخالفان این طرح می داند.

جلسه شورای اداری شهرستان رودان با موضوع هدفمند سازی یارانه‌ها و تشکیل ستاد هدفمندسازی با حضور امام جمعه، فرماندار و دیگر مسوولان اجرایی شهرستان برگزار شد.

امام جمعه شهرستان رودان در این جلسه اجرایی شدن طرح هدفمند کردن یارانه ها را به نفع کشور و مردم دانست و گفت: با اجرا شدن این طرح تولیدات کشور زیاد می‌شود و استفاده از توانمندی‌ها و پتانسیل‌های داخلی به بالاترین حد ممکن خواهد رسید و استفاده مناسب‌تری از تولیدات داخلی صورت می‌گیرد.

حجت الاسلام امیرالهی منش افزود: مردم نیز باید به درستی قدر انرژی‌های موجود در کشور را بدانند و با استفاده درست و صرفه‌جویی مناسب به پیشرفت های کشور کمک کنند.

وی همچنین تصریح کرد: با اجرایی شدن این طرح در کشور دولت نیز باید نظارت بیشتری انجام دهد تا سود جویان و دلال‌ها از این فرصت‌ها به نفع خود استفاده نکنند و به گرانی و احتکار مواد غذایی و دیگر احتیاجات مردم دست نزنند.

فرماندار شهرستان رودان:

دستگاه‌های اجرایی به نگرانی های ایجاد شده در بین مردم خاتمه دهند

در ادامه جلسه، فرماندار شهرستان رودان با موثر خواندن طرح هدفمند سازی یارانه‌ها در کشور گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی باید سطح آگاهی خود را بالا ببرند و با شفاف سازی درست آگاهی های لازم را به مردم بدهند و به نگرانی های ایجاد شده در بین مردم خاتمه دهند.

غلامرضا نظرنژاد تأکید کرد: اگر مشاهده شود که دستگاه‌های اجرایی خود به ایجاد شایعه پراکنی بپردازند و نتوانند به درستی جوابگوی مردم شوند به طور جدی با آنها برخورد خواهد شد و نظام اسلامی ایران آنها را جزو مخالفان این طرح می‌داند.

وی در ادامه تصریح کرد: با اجرایی شدن این طرح در کشور در بخش‌های مختلفی از جمله صنعت و کشاورزی به پیشرفت های زیادی در کشور دست پیدا خواهیم کرد و مردم می توانند با صرفه‌جویی و استفاده درست به بالاترین بازده ممکن برسند.

نظرنژاد در ادامه گفت: در واحدهای تولیدی نیز انگیزه‌های زیادی ایجاد می‌شود که به ایجاد اشتغال بیشتری در کشور می‌انجامد و در حوزه دستگاه‌های اداری نیز تحول های زیادی صورت می‌گیرد.

فرماندار شهرستان رودان با رد شایعاتی مبنی بر حذف یکباره یارانه‌ها در کشور تاکید کرد: یارانه‌ها به یکباره در کشور حذف نخواهند شد و در مرحله اولیه این طرح به مدت 5 سال در کشور اجرا خواهد شد که مردم می‌توانند با استفاده درست از بخش انرژی و دیگر بخش‌ها شاهد بهبود زندگی خود شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برخی گروه‌ها و دلال‌ها به دنبال این هستند که این طرح در کشور انجام نشود و این افراد در این سال‌ها از بی‌ثباتی بخش اقتصاد در کشور به سودهای کلانی دست یافتند و اجرایی شدن طرح هدفمند کردن یارانه‌ها آنها را نگران کرده است.

در پایان این جلسه کمیته های شش گانه ستاد هدفمند سازی یارانه ها در شهرستان رودان معرفی شدند و وظایف هر کمیته به آنها ابلاغ شد.

نوشته شده در تاریخ شنبه 29 آبان 1389    | توسط: ستاد هدفمندسازی    |    |
نظرات()