رئیس جمهور گفت: اگر کسی 500 لیتر بنزین را ذخیره و مصرف کند خوب چه اتفاقی می افتد؟ این تنها برای چند ماه مصرفش به کار می رود اما بعدش چه می شود؟

 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، احمدی نژاد در ادامه گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم از شبکه یک سیما افزود: این طرح، طرح بلندمدتی است و همه با هم جلو می رویم، همه به حق خودمان قانع شویم که سهم هر کدام اندازه ای است که تعیین شده است و اینکه باید به سهم خودمان قانع باشیم.

وی گفت: قانع شدن به سهم خود در کشور برکت،‌ امنیت، آرامش و دلخوشی را همراه خواهد داشت.

رئیس جمهور افزود: چرا باید بیمارستان های ما پر از مریض باشد؟ اگر هم به حق خودمان قانع باشیم و عدالت را اجرا کنیم واقعا این اندازه بیمارستان نیاز داریم؟! به خدا نداریم این سنت خداست.

وی گفت: پول را جمع کنیم بعد چرا خرج بیمارستان کنیم؟ اما البته جایی هم که لازم است باید خرج کنیم و دولت هم باید بیاید کمک کند و ممکن است کسی برای سلامتش 50 میلیون نیاز باشد این حوادث و مریضی است.

احمدی نژاد افزود: بسیاری از اینها ناشی از این است که ما به حق و حقوقمان راضی نیستیم و عدالت را رعایت نمی کنیم.

وی اضافه کرد: مثلا فردی که ذخیره می کند از کجا می داند این را داخل ماشین کرده و بیرون چه اتفاقی برایش می افتد.

رئیس جمهور گفت: آن چیزی که عادلانه است و خدا هم همان را می خواهد این است که همین زندگی طبیعی را داشته باشیم راحت زندگی کنیم ضمن اینکه این طرح برای همه است.

وی افزود: ‌ان شاء‌الله با اجرای این طرح وضع همه خوب خواهد شد تا روزی که بنده در خدمتگزاری مردم هستم طرفدار مردم و پای مردم هستم و فلسفه این دولت همین است.

احمدی نژاد گفت: جمهوری اسلامی هم یعنی اینکه پای مردم بودن و با مردم بودن و برای مردم زندگی کردن.

وی افزود: اگر چیزی کم آمد دوباره می ریزیم این طرح مال مردم است و با خود مردم مشورت می کنیم و بیشترین آن، این است که این طرح را همه با هم چه آنهایی که ثبت نام کرده و چه آنهایی که ثبت نام نکرده اند با هم همکاری کنیم تا ایران را به بالا ببریم.

رئیس جمهور گفت: ایران می تواند بالا برود و ایران باید بالاترین نقطه دنیا باشد چرا که این شایستگی مردم است.

وی افزود: نباید ضعفی در این کشور باشد که دیگران با آن ضعف ما را تمسخر کنند و ما را در دنیا دست کم بگیرند.

احمدی نژاد گفت: چرا دست کم بگیرند؟ این ایران است هیچ کشوری در دنیا به اندازه ایران تمدن، فرهنگ و دانشمند خلق و هیچ کشوری به اندازه ایران به انسانیت و ارزش های الهی و انسانی خدمت نکرده است.

وی افزود: نمی شود بنشینیم و دیگران برای ما حرف بزنند ما باید اقتصاد اول دنیا باشیم و می توانیم و این ثروت ماست که من یک چهارمش را مثال زدم.

رئیس جمهور گفت: اگر مردم همت کنند و مطمئنم که همت خواهند کرد مطمئنا در گام دوم به گام سوم نرسیده کارخانه های ما اصلاح خواهند شد و کامیون های فرسوده کنار زده می شود و جای آنها را کامیون های نو خواهند گرفت.

احمدی نژاد افزود: اتوبوس ها و مینی بوس های سالم وارد شبکه حمل و نقل و تاکسی ها نیز درست خواهد شد.

وی گفت: سیستم های گرمایشی و سرمایشی منازل و ادارات نیز درست خواهد شد.

رئیس جمهور افزود: این ملت ایران است و این ملت وقتی مطلبی را بگیرد تا ثریا خواهد رفت و این را همه دنیا می داند.

وی اضافه کرد: اگر بتوانیم نصف این را صرفه جویی کنیم نمی گوییم از زندگی و رفاه مردم بزنیم بلکه اگر صرفه جویی کنیم ایران ظرف پنج سال در دنیا گلستان می شود.

احمدی نژاد گفت: ما 20 هزار میلیارد تومان کار عمرانی کردیم این در دنیا کار بی نظیری است و اگر شما این را به 40، 50 و 70 هزار میلیارد تومان برسانید چه اتفاقی در ایران خواهد افتاد؟

وی افزود: یک گوشه ای از بودجه را در فناوری فضایی گذاشته ایم الان چه اتفاقی افتاده است؟ الان حضور خودمان را در فضا ثبت کرده ایم و اگر کمی این را چرب کنیم فرزندان ما ظرف 3 الی 4 سال آینده موجود زنده را حتما به آسمان می فرستند.

رئیس جمهور گفت: اینها بچه های ایران و همه شان علوی و حسینی هستند.

احمدی نژاد افزود: همه دست به دست هم دهیم چرا که این کار باید به زیبایی و به نام ملت ایران ثبت شود.

وی گفت: امثال ماها که پای ملت ایران رفتنی هستیم اما نامی که باقی می ماند نام ملت ایران است.

رئیس جمهور افزود: همه چیز آزمایش است من مطمئنم ملت از این آزمایش سربلند بیرون می آید.

وی اضافه کرد: اگر همه گوشه و کنار و کسی سوالی دارد سایت ها آماده پاسخگویی به سوالات هستند و من هم حاضر هستم بنشنیم همه سوالات را پاسخ دهم.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 آذر 1389    | توسط: ستاد هدفمندسازی    |    |
نظرات()