رئیس جمهور گفت: این طرح از نخستین ساعت یکشنبه 28 آذر اجرا می شود و در مرحله اول تکمیل خواهد شد.

 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، احمدی نژاد در ادامه سخنان خود در گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم از شبکه یک سیما افزود: نظر خود مردم را جمع می کنیم اگر در مرحله اول اشکالی و ضعفی داشتیم در مرحله دوم تکمیل خواهد شد.

وی گفت: کسی نمی خواهد از دست کسی در برود نه ملت نمی تواند در برود و نه دولت.

رئیس جمهور افزود: نه کسی درون ملت خیال کند زیرآبی برود و دربرود؛ کجا می خواهی بروی؟ در این جامعه در درون این ملت زندگی کنی و در این دنیا قرار داری تحت حاکمیت خدایی.

وی اضافه کرد: خدا که می بیند و خدا هم که رها نمی کند هر کاری کنی و از هر دستی بدهی از آن دست می گیری و این سنت خداست.

احمدی نژاد گفت: باید با همدیگر با لطف و محبت رفتارکنیم که در این صورت زندگی زیبا می شود من مراعات راننده تاکسی را بکنم، راننده تاکسی هم مراعات من را بکند، من مراعات مغازه دار و مغازه دار هم مراعات من را بکند.

وی افزود: تولیدکننده، واسطه، بازاری، تاجر، آن که خدمات می دهد آن که می خواهد ماشین را بشوید و یا می خواهد ماشین را ببرد ماشین شویی احترام بگذارید، دوست داشته باشیم، کمک بدهیم تا ان شاء الله این طرح جلو برود.

رئیس جمهور گفت: در اطلاعیه هایی هم که ستاد خواهد داد قیمت ها اعلام خواهد شد، قیمت ها هم اعلام خواهد شد.

وی افزود: قیمت های جدید کالاهای مختلف برای آب هم ما دیدیم منتهی شیب خیلی ملایم است.

رئیس جمهور گفت:‌ باز تاکید می کنم آب، برق و گاز که در تمام جاها تقریبا الان روستاها جمعیتش از 50 درصد گذشته که روستاها را هم تکمیل خواهیم کرد و افزایش قیمت ها پلکانی خواهد بود.

احمدی نژاد افزود:‌ آنهایی که مصرفشان پایین است قیمت خیلی ارزان است و هر قدر مصرف بالا برود ما به التفاوت اضافه می شود و حتی این طور نیست که اگر کسی به عنوان مثال هزار متر مکعب گاز مصرف کرد برای او از ابتدا محاسبه شود بلکه بهای گاز پلکانی محاسبه خواهد شد که این هم برای تشویق مردم برای مصرف کمتر است.

وی در ادامه گفت:‌خیلی ها در روستاها نفت سفید مصرف می کنند و برای پخت و پز از کپسول گاز استفاده می کنند برای آنها کوپن پیش بینی کرده ایم تا زمانی که قیمت به شکل کامل آزاد نشده از کوپن استفاده کنند در شهر گاز لوله کشی شده است ولی در روستاها ندارد نباید در حقش اجحاف شود.

رئیس جمهور گفت: به مقدار مصرف کوپن هم در اختیار دارد کپسول گاز و هم نفت که بتواند زندگی کند، جاهایی هم که جنگلی است، جنگل را محافظت کند و کسی نخواهد به جنگل آسیبی برساند همه اینها از همه جهات بررسی شده است.

احمدی نژاد افزود: صیادان به ویژه که اینها مصرف دارند و در برخی فصول نمی توانند کار کنند علاوه بر آنها مقداری نفت و گاز در اختیار فرمانداری ها قرار دارد برای موارد اضطراری و پیش بینی نشده که کسی درجاده مانده و یا کارتش را گم کرده و یا مالکان چاه های کشاورزی که هنوز نرسیده اند که بروند مدارکشان را تکمیل کنند به آنها قرض می دهیم و بعدا از سهمیه شان کسر خواهد شد.

وی گفت: سعی کرده ایم همه جهات را ببینیم که این طرح به خوبی اجرا و افتخار ملت ایران بشود.

رئیس جمهور افزود: می خواهم از ملت ایران به خاطر عملکرد بسیار عالمانه شان تشکر کنم زیرا ما مطالعه کردیم کشورهایی را که این کار را کردند در بخش اول قانون که پرحجم ترین بخش بوده است و ما این بخش را انجام دادیم در همین بخش در برخی از کشورها به هم ریختگی مشاهده می شد، شناسایی نشدن قشرها و بروز مشکلات و عده ای از مردم از نظر اقتصادی نابود شدند اما مردم ما بسیار قشنگ و متین عمل کردند خیلی زیبا نه تنها مشکلی نبود بلکه کار بسیار روان انجام شد.

وی افزود: از افرادی که ثبت نام کردند و افتتاح حساب داشتند و آنهایی که ثبت نام نکردند تشکر می کنم که این افراد نزدیک به دو دهک جامعه می شوند و به 14تا 15 میلیون نفر می رسند که نشان دهنده فرهنگ ایرانی و اسلامی ماست.

احمدی نژاد گفت: حتی امکان دارد یک عده بعد از این بروند و انصراف بدهند کسانی که ماهی 5 میلیون، 4 میلیون، 10 میلیون تومان خرج می کنند حتی در ایران با 2 میلیون تومان خوب می شود زندگی کرد بروند و انصراف بدهند و بگذارند این برسد به این طبقات.

وی افزود: از کشاورزان،‌دامداران، کارگران و صنعتگران که بسته پیشنهادی دادند و گفتند بهای کالاها را اقساطی می کنیم، کسبه، بازاریان، فرهنگیان، دانشگاهیان،‌دانشجویان، دانش آموزان و رانندگان تشکر می کنیم.

رئیس جمهور گفت: از رسانه ملی که انصافا خوب و هوشمندانه کار کرد و از این پس کارش بیشتر هم خواهد شد تشکر می کنیم زیرا زمانی که وارد مرحله آخر می شویم مردم برای اصلاح رفتارها نیازمند الگو، راهنمایی و اطلاع رسانی خوب هستند.

احمدی نژاد افزود: همچنین از همکاران خودم که شبانه روز با عشق و امید کار کردند تشکر می کنم.

وی گفت: از رهبری عزیز که از این طرح حمایت قاطع و توصیه هایی به مجلس کردند تشکر می کنم و به ما گفتند بروید این طرح را اجرا کنید.

رئیس جمهور افزود: همچنین از نمایندگان مجلس که در روستاها و شهرها رفتند و برای مردم سخنرانی کردند تشکر می کنم از این پس هم در قانون بودجه همکاری خواهند کرد.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 آذر 1389    | توسط: ستاد هدفمندسازی    |    |
نظرات()