سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی گفت:ستادی با عنوان ستاد هدفمند کردن یارانه ها در ریاست جمهوری مستقر شده است که لحظه به لحظه مسائل اجرای این قانون را رصد می کند.

 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، فرزین در گفتگو با شبکه اول سیما افزود: مرحله نهایی گام اول اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها بعد از سال ها کار کارشناسی منسجم در دولت از دیشب با دستور رئیس جمهور آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه دولت در این زمینه از آمادگی لازم برخوردار است ، افزود: در اجرای این قانون برای هر کاری برنامه ریزی های لازم شده است.

سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی درباره هماهنگی دولت با صدا و سیما گفت: از قبل هماهنگی ها با صدا وسیما صورت گرفته و ما برنامه زمانی مشخصی به صدا و سیما داده ایم که در این برنامه دقیقا مشخص شده است که در هر ساعت چه مسئول و فردی حضور یابد .

وی در پاسخ به اینکه هم اکنون چه کالاهایی مشمول این قانون می شود ، گفت: هشت حامل انرژی ، آرد و نان ، آب مطابق ماده 1 ، 2 و 3 قانون هدفمند کردن یارانه ها در این مرحله مشمول اصلاح قیمت شدند.

فرزین افزود: هشت حامل انرژی شامل بنزین ، گازوئیل ، نفت سفید و کوره ، گاز مایع و طبیعی ، برق و سی ان جی است.

سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی درباره سهمیه بنزین خودروهای شخصی گفت: خودروهای شخصی در ماه60 لیتر سهمیه بنزین400 تومانی دریافت می کنند.

فرزین افزود: البته همان طور که رئیس جمهور هم گفت برای این ماه سهمیه ای50 لیتری با قیمت 100 تومان در کارت سوخت رانندگان خودروهای شخصی اعمال می شود.

وی گفت: برای ماشین های دیزلی و گازوئیل سوز هم سهمیه ای معادل10 روز مصرفشان با قیمت 16 تومان و پنج ریال اعمال

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 آذر 1389    | توسط: ستاد هدفمندسازی    |    |
نظرات()