وزیر بازرگانی گفت : همه زیرساخت ها و هماهنگی ها برای اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها انجام شده و این وزارت آماه اجرای کامل این قانون است.

 

مهدی غضنفری در مصاحبه با واحد مرکزی خبر  افزود : در مهلتی که رئیس جمهور برای اجرای قانون داد ، زمینه های اجرای درست قانون در وزارت بازرگانی پیش بینی و بسترسازی شده است.

وی گفت : بخش های مختلف وزارت بازرگانی در این مدت در یکپارچه سازی اطلاعات با استان ها ، ذخیره سازی کالاهای اساسی ، تهیه بسته های حمایتی و آموزش نیروها برنامه های خوبی را تهیه و تدوین کردند.

غضنفری اظهار داشت : آخرین کنترل ها درباره سامانه های اینترنتی و سامانه 124 انجام شده است و سازمان های بازرگانی 31 استان از امادگی کامل برای اجرای قانون برخوردارند.

وزیر بازرگانی افزود : این مهلت شرایطی را فراهم کرد تا بنگاههایی که اقدام به افزایش قیمت کرده بودند با نظارت وزارت بازرگانی قیمت ها را به نرخ های قبلی بازگردانند.

غضنفری گفت : مردم آماده اجرای این قانون هستند و اگر اطلاعات درست و دقیق در اختیار مردم قرار گیرد در زمان اجرا ، قانون با هیچ مشکلی مواجه نخواهد بود.

وزارت بازرگانی به عنوان دستگاهی که به طور مستتقیم با مردم سروکار دارد با تدوین بسته های حمایتی شامل ؛ مدیریت بازار؛ تامین و توزیع ؛ بازرسی و نظارت ؛ بسته حمایتی واحدهای صنفی ؛ آرد ونان و توسعه تولید نان صنعتی تلاش کرده است است اجرای قانون در این بخش به بهترین روش باشد.

ذخیره سازی احتیاطی 13 قلم کالاهای اساسی و ضروری در سبد هزینه خوراکی خانوار شامل گوشت قرمز، تخم مرغ، گوشت مرغ ، پودر شوینده ، پنیر، کره ،برنج ، حبوبات ، ماکارونی ، روغن نباتی و قند و شکر برای مقابله با افزایش قیمت های احتمالی در زمان اجرای قانون پیش بینی و اجرا شده است.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 آذر 1389    | توسط: ستاد هدفمندسازی    |    |
نظرات()