معاون عمرانی وزیر کشور : نرخ کرایه تاکسی‌ از پایان دی بر اساس موقعیت جغرافیایی از 10 تا 20 درصد افزایش خواهد یافت.

 

واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور : حمیدرضا ارشادمنش درباره افزایش نرخ کرایه‌ تاکسی‌ افزود : اصلاحیه حداکثر افزایش کرایه‌ ها بر اساس قیمت‌های جدید سوخت در دو حوزه شهری و برون شهری به استانداری‌ها و فرمانداری‌ها که رؤسای کمیته حمل و نقل استانی و شهرستانی هستند، ابلاغ شده است.

وی افزود: در حوزه بین شهری و روستایی به طور میانگین 20 درصد و در حوزه شهری نیز حداکثر 20 درصد نرخ کرایه تاکسی تا پایان ماه جاری اعمال خواهد شد‌.

معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به اینکه در شرکت‌ اتوبوسرانی و مترو که تحت مدیریت شهرداری‌ها هستند، هیچ گونه افزایش قیمتی ایجاد نمی‌شود، گفت: نرخ کرایه تاکسی‌ بر اساس موقعیت جغرافیایی از 10 تا 20 درصد افزایش خواهد یافت.

ارشادمنش اضافه کرد: در هفته گذشته حدود 46 میلیارد تومان از جانب دولت به استانداری‌ها و شهرداری‌ها پرداخت شده است که این مبلغ تقریباً دو برابر یارانه‌ای است که در سال‌های گذشته پرداخت می‌شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تاکنون حدود 7 هزار نفر از رانندگان اتوبوس‌های بین شهری نیز کرایه‌ها را افزایش نداده‌اند که این موضوع جای تقدیر و تشکر دارد.

معاون عمرانی وزیر کشور در خصوص تخلفات مسافربرهای شخصی بیان داشت: برای پیشگیری از این موضوع 931 گشت سیار در 31 استان کشور با حضور نمایندگان شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و تعزیرات فعال هستند که در هفته گذشته حدود 3 هزار و 112 مورد برخورد با متخلفان گزارش شده است.

وی در پایان در خصوص نظارت بر حوزه بین شهری گفت: در این حوزه، کنترل و نظارت قانونی ازجانب سازمان راهداری حمل‌ و نقل جاده‌ای وزارت راه و پلیس راهور صورت می‌ گیرد.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 5 دی 1389    | توسط: ستاد هدفمندسازی    |    |
نظرات()